Hurda Bakır Alımı

Hurda Bakır Alımı

Hurda Bakır Alımı

Hurda Bakır Alımı, bakır ilk çağlardan beri kullanılan bir elementtir. Bakır metaller arasında değeri yüksek metaller sınıfın yer almaktadır. Bakır hurdacılar tarafından en çok alınan metallerden birisidir. Bakır kullanımı o kadar yaygın bir metaldir ki çevrenizdeki bütün elektronik cihazların içinde, ekovatlarda, soğutucu ve ısıtıcı motorlarda kısacası kablo olan her şey neredeyse bakır kullanılmaktadır.

Çünkü bakır eğilip bükülebilen kolay şekil alan ve ısıyı, elektriği iletmesi çok yüksek bir metaldir. Bakırların kendi arasında da çeşitleri bulunmaktadır. Hurda bakır çeşitleri arasında en değerlisi olan soyma bakır olarak tabir ettiğimiz bakır türü kabloların plastik kısmı ayrıştırılmış ve parlaklığını korumuş bakır çeşididir.

Hurda Bakır Alımı Yapan Firmalar

Bakır çoğu sektörde kullanılmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemlerinde, mutfak eşyalarında, kombiler gibi sistemeler için oldukça uygun bir materyaldir. Çünkü bakır ısı ve elektriği en iyi ileten maddelerden biridir. Fazla uğraş gerektirmeden kolaylıkla şekillendirilebilirler. Ayrıca bakır materyali paslanması ve oksitlenmesi çok zordur. Bu nedenle sanayi ve imalat alanlarında kaplama maddesi olarak fazlasıyla tercih edilmektedir.

Bakır metaller arasında en değerlilerinden bir tanesidir, bunun sebebi etkisi, önemi ve faydasıdır. Bakırın farklı türleri bulunmaktadır ve bu şekilde kullanım alanlar oldukça geniştir. Kullanıldığı sektörler başlıca mutfak gereçleri, süsleme, elektrik kabloları gibi alanlarda oldukça yoğun olarak tercih edilmektedir.

Hurda bakır alımı yapan hurdacı firması olarak hurda bakır alımında pek çok alım hizmeti uygulamakta ve bu hizmetimizde en çok yoğun olan alanlar inşaat alanlarıdır. Hurda bakırlara genel olarak verilen isim kırkambar bakırdır. Peki kırkambar bakır ne gibi bakır türlerine denmektedir?

  • -Deforme olmuş bakır
  • -Su – nem nedeniyle zamanla siyahlaşmış
  • -Başka maddeyle karıştırılmış
  • -Bazı bakır özelliklerini kaybetmiş

Bu çeşit bakırlara kırkambar bakır denmektedir. Hurda bakırlar arasında en değerli olanı soyma bakırdır. Çünkü soyma bakırlar kabloların içerisinde bulunan parlaklığını kaybetmemiş bakırlardır. Bu nedenle fiyat listesin de ayrı bir bakır çeşidiymiş gibi fiyatlandırılmaktadır.

Bakır kuyumculuk sektörün de bile kullanılmaktadır. Bu sebeple soyma bakır kırkambar bakıra göre daha değerlidir. Bakır alımı yapan hurdacı firması olarak elinizdeki hurda bakırları en iyi güncel piyasa fiyatından siz değerli müşterilerimizden almaktayız.

Bu gönderiyi paylaş