Hurda Kablo

hurda kablo alımı

Hurda Kablo

Hurda kablo, teknoloji çağının gelişmesiyle birlikte fiber altyapısı ve bakır kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bunun sebeplerinden birincisi bakırın en iyi iletken olması, ikincisi ise bakırın ilk çağlardan beri insan oğlu tarafından kullanılmasıdır. Telekom kablolarının bakırla kaplanmasının asıl sebebi de budur. İnternet ağlarının oldukça hızlı bir şekilde iletilmesi kablo hurdasının geri dönüşümünü de çok değerli kılmıştır.

Hurda Kablo Alımı Yapan Firmalar

Hurda kablo dediğimiz zaman deminde dediğimiz gibi ilk akla gelen şey telekom kabloları dır. Ancak elektrik kabloları da diğer kablo türleri de hurda sektöründe çok değerlidir. Bunların genel adı Hurda kablo olarak nitelendirilir.

Bakır hurdaları genel olarak şu şekilde sınıflandırılabilir :

  • Bakır tel
  • Çıplak parlak bakır
  • Bakır kablo
  • Alternatör veya transformatör telleri
  • Çeşitli elektrik motorları
  • Toplu bakır hurdası

ve daha farklı bir çok sınıflandırma yapılabilir.

Arz ve talep dengesi ile sürekli değişkenlik gösteren bir hurda bakır piyasası olduğunu da unutmamak gerekir.

En iyi hurda bakır kablo fiyatı nasıl hesaplanır

Bakır hurdasının fiyatı derecesine göre hesaplanmaktadır.

Bakır dereceleri hakkında biraz bilgi vermek gerekirse :

# 1. Derece Bakır : Bu en az %99 oranında saf bakır içeren türdür. En az 1/16 inç ( 1 inç =25,4 mm dir ) veya daha fazla kalınlığa sahip olmalı ve tüm oksit yapıcı malzemelerden arındırılmış olmalıdır.

# 2. Derece Bakır : 1. derece bakır eğer temizlik ve oksitlenme faktörlerini karşılayamıyorsa 2. derece durumuna geçer. Özellikler diğer koşullarda aynıdır.

# 3. Derece Bakır : Bu kategoride bulunan hurda bakır genelde %94’den daha az bakır bileşeni içeren veya %100 hatasız olsa bile 1/16 inç oranından daha ince olan bakır çeşididir. Piyasalarda bir diğer adı da hafif bakır olarak geçmektedir.

Bu genel kategoriler bakır piyasasında fiyatı belirleyen en büyük etkenlerdir. Bunların dışında sıyrılmamış kablo halinde bakır tellerde değerlidir.

Eğer çekmecelerinizde bekleyen sıhhi tesisat boruları veya çeşitli türden kablolar varsa bunlar paraya dönüşmek için sizin harekete geçmenizi bekliyor olabilir.

Ya da bütün bu teknik bilgiler ile uğraşmak yerine bizi arayarak elinizde bulunan değerli bakır hurdalarınız için en doğru fiyatı alabilirsiniz.

Hurda Bakır kablo Alımı yaptığımız ilçeler

Adalar hurda bakır kablo, Arnavutköy hurda bakır kablo, Ataşehir hurda bakır kablo, Avcılar hurda bakır kablo, Bağcılar hurda bakır kablo, Bahçelievler hurda bakır kablo, Bakırköy hurda bakır kablo, Başakşehir hurda bakır kablo, Bayrampaşa hurda bakır kablo, Beşiktaş hurda bakır kablo, Beykoz hurda bakır kablo, Beylikdüzü hurda bakır kablo, Beyoğlu hurda bakır kablo, Büyükçekmece hurda bakır kablo, Çatalca hurda bakır kablo, Çekmeköy hurda bakır kablo, Esenler hurda bakır kablo, Esenyurt hurda bakır kablo, Eyüp hurda bakır kablo, Fatih hurda bakır kablo, Gaziosmanpaşa hurda bakır kablo, Güngören hurda bakır kablo, Kadıköy hurda bakır kablo, Kâğıthane hurda bakır kablo, Kartal hurda bakır kablo, Küçükçekmece hurda bakır kablo, Maltepe hurda bakır kablo, Pendik hurda bakır kablo, Sancaktepe hurda bakır kablo, Sarıyer hurda bakır kablo, Silivri hurda bakır kablo, Sultanbeyli hurda bakır kablo, Sultangazi hurda bakır kablo, Şile hurda bakır kablo, Şişli hurda bakır kablo, Tuzla hurda bakır kablo, Ümraniye hurda bakır kablo, Üsküdar hurda bakır kablo, Zeytinburnu hurda bakır kablo, hurda bakır kablo

Bu gönderiyi paylaş